Akdeniz Bölgesi lojistikte yükseltiliyor

  • 0 Comments
  • 21 Eylül 2023

İhracatla artan Türkiye vizyonuna güç sağladığını belirten AKİB Koordinatör Başkanı R. Onur Kılıçer, Akdeniz Bölgesi’nin depoculuktan kara taşımacılığına, denizyolundan gidişine ve yakın zamanda hizmete açılma uluslararası hava limanıyla dünyanın bulunduğu ve lojistik rotalarında etkin rol oynamaya devam edeceğini söyledi.

Akdeniz Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapan Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı R. Onur Kılıçer, Akdeniz’in lojistik alanında önemli bir ihracata sahip olduğunu söyledi. Mersin Limanı, İskenderun Limanı ve Taşucu Limanı’nın özelleştirilmesinin, bölgesel lojistik performansını önemli ölçüde artırdığını vurgulayan Kılıçer, “Bölgemizde karayolu, toplantı ve kapasitede sürdürülebilir altyapısını temsil eden yatırımlar, depolama ve sürdürülebilir . Kara, hava, deniz, birleşme ve bir arada devam eden yanı sıra liman işletmeciliği, antrepo ve depo hizmetleri, hızlı kargo, paket muhafaza ve gümrük müşavirliği firmalarıyla birlikte çok güçlü bir şekilde üremekle ifade etmek isterim. Depoculuktan kara taşıma, denizyolundan gidişine ve yakın zamanda hizmete açılan uluslararası hava limanıyla dört taşıma noktasına sahip olacak bölgemiz, dünyanın her yerinde ve lojistik rotalarında yine etkin rol oynayacaktır” dedi.


‘YENİLİKÇİ VE ETKİN ÇÖZÜMLER BEKLİYORUZ’
Lojistik sektörünün ihracat maratonlarında en önemli üreticilerden biri konumunda olduğunu ifade eden Kılıçer, ürün faaliyeti gösteren firmalardan en büyük beklentilerin günümüze kadar olduğu gibi bundan sonra da ihracat mallarının zamanında, hasarsız ve eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi olduğunu söyledi. Kılıçer, “Lojistik hizmetlerinden faydalanmak isteyen ihracatçı firmalarımız, bu ürüne yönelik faaliyet gösteren kurumsal kapasitelerini artırarak gelişmiş ve daha etkin çözümler sunmayı arzulamaktadır. Lojistik sektörünün gelişimi hiç kuşkusuz Türkiye’nin ve bölgemizin ihracatını daha güçlü bir ivmelendirecektir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın